piątek, 20 marca 2015

"Książę&Gwardzista" -Kiera Cass

Cześć ♥
Miałam przez trzy dni rekolekcję, więc napisałam sobie na zapas kilka postów... Mogę zaspojlerować, że będzie kolejna część "Długo i na temat", oraz "Askowe pytania" :)
A dziś przychodzę do was z recenzją nowelki do serii "Rywalki" Kiery Cass.
Zapraszam! ♥
Co mówi opis?
„Książę” pokazuje wydarzenia sprzed eliminacji i pozwala czytelnikowi śledzić młodego władcę od pierwszego dnia ich rozpoczęcia. W drugiej z opowieści przekonamy się, jak płynęło życie Aspena w pałacowych komnatach- i ujrzymy prawdę o świecie gwardzistów, której nigdy nie pozna America...
Czołówka listy bestsellerów The New York Timesa.

Co mówię ja?
Króciutki opis, króciutka książka. Według mnie nawet za krótka. Historia z perspektywy Maxona jest o wiele krótsza od perspektywy Aspena, co mnie trochę wkurzyło. Książę jest bardziej... Skryty, tajemniczy, chciałabym wiedzieć, co czuł w niektórych momentach. I akurat wtedt musimy się dowiadywać, co czuje Aspen, co mnie strasznie denerwuje. Według mnie powinny powstać dwie oddzielne książki, jedna dla księcia, druga dla gwardzisty. Bo gdy czyta się tę historię ma się wrażenie, że autorka chciała ścisnąć jak najwięcej w jednej, króciutkiej książeczce i wszystko się tłoczy i na siebie nakłada. Wszystko dzieje się zbyt szybko. Czasem ciężko jest połączyć wątki. Miałam wrażenie, że pomiędzy częścią Książę a częścią Gwardzista była ogromna przerwa czasowa, i może faktycznie tak było, albo tylko ja sobie coś uroiłam.
Fajną sprawą są dodatki na koniec książki, czyli:
*Pytania do Kiery Cass
*Wybrane dziewczęta: pełna lista kandydatek
*Żyć z klasą: lista klas
*Drzewo genealogiczne: Ameriki Singer
*Drzewo Genealogiczne: Aspena Legera
*Drzewo Genealogiczne: Maxona Schreave'a
*Rywalki: Oficjalna Playlista
*Elita: Oficjalna Playlista
Obejrzałam te dodatki jeszcze przed rozpoczęciem czytania, i bardzo mi się spodobały. Ta playlista to świetny pomysł, a drzewa genealogiczne pozwalają lepiej poznać głównych bohaterów. Wywiadu z autorką jeszcze nie przeczytałam, ale myślę, że dzięki niemu też wiele się dowiem o serii. Wcześniej nie "ogarniałam" wszystkich dziewczyn, które brały udział w Elimincjach, a ta lista przybliżyła mi ich pochodzenie i imiona.
Więc ogólnie o książce... Jeżeli ktoś przeczytał "Rywalki" na pewno powinien zajrzeć do tej nowelki. Przybliża wiele ważnych spraw poruszanych w serii. Znajdziecie tam też sporo fajnych dodatków. Polecam! :)

I to już koniec recenzji. Mam nadzieję, że wam się spodobała i napiszecie w komentarzu swoją opinię na temat tej książki, a jeżeli jeszcze jej nie przeczytaliście, to jak najszybciej udacie się do księgarni! :)


I chcę was jeszcze zaprosić na bardzo fajnego bloga z opowiadaniami :)
http://opowiadaniaajulii.blogspot.com/
Piosenka na dziś-> https://www.youtube.com/watch?v=wS1MGdxnBpw
Cytat dnia: "Nie został już nikt, kogo bym kochała." -"W Pierścieniu Ognia"